iPhone XS Özellikleri

iPhone XS Özellikleri

Apple şirketi, iPhone serisi telefon üretiminin 10. Yılını geride bırakırken, iPhone X geliştirmeleri neticesinde iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR serilerini tanıttı. VTS Teknik olarak sizlere bu serileri tüm özellikleriyle tanıtmaya çalıştık.

 iPhone XS Özellikleri

iPhone XS renk seçenekleri

iPhone XS’nin 3 farklı renk seçeneği bulunmakta Altıngümüş ve uzay grisi, sahip olduğu IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza karşı daha dayanıklı durumda.

 

iPhone XS kamera özellikleri

iPhone X gibi çift kamerayla gelen iPhone Xs, portre modu ve özel filtreleri de destekliyor. 12 megapiksel geniş açılı kamera ve 12 megapiksel telefoto kameraya sahip iPhone Xs, geniş açı için ƒ/1.8 diyafram ve telefoto için ƒ/2.4 diyafram açıklığı sunuyor. Her iki kamera da OIS desteğine sahip.


iPhone XS Kamera Özellikleri

7 megapiksellik bir ön kamera tercih eden iPhone Xs, ƒ/2.2 diyafram açıklığına sahip. SmartHDR özelliğine de sahip olacak olan iPhone Xs, hareket eden görsellere özel olarak 4 farklı fotoğrafı aynı anda çekerek fotoğrafta oluşabilecek sorunlara engel olacak ve 4 fotoğrafı birleştirerek başarılı bir kamera deneyimi sunacak.

iPhone XS pil özellikleri

iPhone Xs modeli geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone X’e oranla 30 dakika daha uzun bir pil ömrü sunacak. Bir diğer bir yenilik ise iPhone Xs’in çift sim desteğine sahip olması. iPhone Xs’in çift sim desteğine sahip olan ilk iPhone modeli konumunda olduğunu da ekleyelim. Çift simdesteği için eSIM teknolojisi kullanılacak.

iPhone XS depolama seçenekleri

iPhone Xs, 64 GB, 256 ve 512 GB olmak üzere 3 ayrı dahili depolama seçeneklerine sahip.

iPhone XS teknik özellikleri

Geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen iPhone X modelinin yeni özellikler eklenmiş bir verisiyonu olarak karşımıza çıkan iPhone XS, iPhone X modeli gibi 5,8 inçlik bir ekran ile karşımıza çıkıyor. Dolby Vision ve HDR10 desteğine sahip olan Super Retina ekrana sahip olan iPhone Xs, 3D Touch desteğine de sahip.

Gelişmiş hoparlörlere sahip olan iPhone XS, başarılı bir çift hoparlör deneyimi sunuyor. Daha hızlı bir Face ID deneyimi sunacak olan iPhone Xs, parmak izi sensörüne ise sahip değil. Gücünü A12 Bionic işlemcisinden alan iPhone Xs’in en önemli özelliği ise endüstride kullanılan ilk 7 nn işlemciyi kullanacak olması.

A12 Bionic saniyede 5 milyar işlem gerçekleştirebiliyor. Karşılaştırmak gerekirse bir önceki işlemci olan A11 Bionic saniyede 600 milyon işlem gerçekleştirebiliyordu.

 iPhone XS Özellikleri

iPhone XS teknik özellik tablosu

Ekran: 5,8 inç OLED ekran, Yüzde 82,9 ekran-kasa oranı, 1125 x 2436 piksel – 458 ppi

İşlemci: Apple A12 Bionic

Grafik Birimi: 4 çekirdekli Apple GPU

RAM: 4 GB RAM

Depolama: 64 / 256 / 512 GB

Ana Kamera: 12 Megapiksel f/1.8 ve 12 Megapiksel f/2.4, OIS, x2 optik yakınlaştırma

Ön Kamera: 7 Megapiksel f/2.2

Pil: Henüz belli değil

İşletim Sistemi: iOS 12

Bağlantı: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 5, NFC

Boyut ve ağırlık: 143.6 x 70.9 x 7.7 mm – 177 gram