İOS 10'da Ana Ekran Tuşu Sorunu

Apple yayınladığı İOS 10 güncellemesiyle iPhone ve iPad cihazlarını inceleyen seçenek ilk gözlemleri sonucu İOS 10 hakkında detaylı güncellemeyenler için biraz beklemeleri uyarlayın bulundu zira yeni İOS 10 sürümünün ekranında bozduğu iddia ediliyor.

ios 10 sorunları

İOS 10 sürüm beğeni ve beğenilmeyen neredeyse yeniliğe sahip. Kullanışlı kilit ekranının tasarımı çok popüler bir tasarım. Bu tasarım menüsünde tarafından seviliyor. Zira Apple, eskisine nazaran çok daha kullanışlı ve ekranda bir kilit ekranı tasarımı yaptı. Ana ekranda sağa kaydırdığınızda karşılığınızı interaktif ekran geliyor ve buradan seçiniz.

ios 10 ekran kilidi kaydırma sorunu

Kilit ekranını sola kaydırdığınızda ise kamera açılıyor ve İOS 10'da oldukça hızlı açılıyor. İOS 10 ile birlikte '' açmak için kaydırın '' özelliği kaldırılmış oldu. iPhone ve iPad için bu yenilik hiç hoşuna gitmedi. Çünkü bu özellik kaldırıldığını belirtir, kilidini açması için ana ekran açılır basması gerekir. (Evde) ana ekran tuşunun daha kolay bozulabileceği gerçeğini ön görüyor. '' açmak için kaydırın '' Apple, Samsung'a tazminat davası açmış ve 120 milyon dolar kazanmıştı.

iPad ve iPhone cihazlarının ana ekranı (ana sayfa) düğmesine basıyorsanız sorun çıkartıyor elverişli olduğunu biliyoruz. Hatta ana ekran tuşu oluyor. Bu sanal kullanım tuş takımı gibi.

İOS 10 içerisinde bu olumsuz durum aşmanın iki yöntemi var fakat çok da etkili olduğu söylenemez. Mutlaka bunun için dayandırmak için kullanın. Bu özellik maalesef iPhone 5 ve alt modelleri için geçerli değil.

Diğer çözüm ise sanal tuşlar (AssistiveTouch). Yine “Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik> AssistiveTouch" adımlarını takip ederek sanal tuşları aktif hale getirebiliyorsunuz. Ana ekran tuşu yerine sanal tuşa bastıktan sonra, ana ekran simgesine tıklatılabilir kilidi açılabilir.