iPhone 11 Pro ve Pro Max Beklentilerin Ötesinde

Kullanım konusunda hiçbir karışıklığa yer vermeden tonlarca yetenekle donatılmış çığır açıcı üçlü kamera sistemi. Pil ömrü konusunda eşi benzeri görülmemiş büyüklükte bir adım. Ve yapay öğrenme odaklı, bir akıllı telefonun yapabileceklerini yeniden tanımlayan olağanüstü bir çip. Karşınızda Pro ismini hak edecek kadar güçlü ilk iPhone.

Son teknolojiyi iPhone’un eşsiz kullanım kolaylığıyla bir araya getiren ilk üçlü kamera sistemi ile tanışın. Kadrajınıza dört kat daha fazla görüntü sığdırın. En loş ışıklı ortamlarda bile muhteşem kareler elde edin. Bir akıllı telefonla çekilebilecek en kaliteli videoları çekin, fotoğraflarınızı düzenlemek için severek kullandığınız araçlarla videolarınızı düzenleyin. Daha önce yaşamadığınız bir çekim deneyimine hazır olun.

iPhone 11 Pro ve Pro Max Teknik Özellikleri

ULTRA GENİŞ KAMERA

13 mm odak uzaklığı

ƒ/2.4 diyafram

5 bileşenli lens

120° görüş alanı

4 kat daha geniş kadraj

12 MP sensör

GENİŞ KAMERA

 • 26 mm odak uzaklığı
 • ƒ/1.8 diyafram
 • 6 bileşenli lens
 • Optik görüntü stabilizasyonu
 • %100 Focus Pixels
 • Yeni 12 MP sensör

TELEFOTO KAMAERA

 • 52 mm odak uzaklığı
 • Daha geniş ƒ/2.0 diyafram
 • 6 bileşenli lens
 • Optik görüntü stabilizasyonu
 • 2 kat optik zoom
 • 12 MP sensör

iphone 11 pro kamera özellikleri

Daha geniş görüş alanı. iPhone 11 Pro ile çekim yaparken Telefoto kameradan yeni Ultra Geniş kameraya geçiş yaparak göz alıcı 4 kat optik zoom aralığına sahip olun.

Şık ve büyüleyici arayüz. O an kadrajınızın dışında neler olup bittiğini görebilmeniz ve tek dokunuşla çekim yapabilmeniz için geniş görüş alanı kavramına biraz daha geniş açıdan baktık. Siz ve süjeniz arasında yeni Pro kamera fontu dışında neredeyse hiçbir şey yok. Yani kareniz ve siz şimdi tamamen baş başasınız.

apple iphone 11 por max kamera

ÜÇ KAMERA GIBI HISSETTIRMEYEN ÜÇ KAMERA

Profesyonel seviyede bir kamera sistemi tasarlamak için yola çıkarken üç kameranın kusursuz bir uyum içinde tek bir kamera gibi çalışmasını hedefledik.

Karşımıza çıkan en büyük zorluk, üç sensörde de aynı renk sistemini kullanmamıza rağmen farklı kamera modüllerinin renk ve hassasiyet açısından farklı sonuçlar vermesiydi. Bu durumun üstesinden gelmek için mühendislerimiz her bir kamerayı beyaz dengesi ve pozlama ayarları gibi konularda büyük bir titizlikle tek tek kalibre ettiler. Ardından süreci bir adım daha ileriye götürerek üç kamerayı birbirleriyle eşleştirip modüller arasında tutarlılık sağlayacak şekilde tekrar kalibrasyon işleminden geçirdiler.

TÜM BU KALIBRASYONLAR ÇEKTIĞINIZ HER GÖRÜNTÜYE GERÇEK ZAMANLI OLARAK UYGULANIYOR

Bu süreci, üç farklı kamerayla ham görüntüler çekip onları işleyerek tutarlı bir görünüm ve renk elde etmek gibi düşünebilirsiniz. Tabii ki her şeyin iPhone 11 Pro’da sadece saliseler içinde gerçekleştiğini unutmadan. Siz Telefoto kameradan Geniş ve Ultra Geniş kameralara geçiş yaparken tüm bunların kusursuzca gerçekleşebilmesi içinse sadece A13 Bionic çipin sunabileceği bir işlem gücü gerekiyor.

Fotoğraf, portre, video, hızlı çekim veya ağır çekim video. Ne çekiyor olursanız olun, kameraların her birine istediğiniz an tek dokunuşla erişebilmenizi istedik. Ve bir kameradan diğerine geçiş deneyiminin de mükemmel bir akıcılıkta olmasını amaçladık.

Tüm bunları başarabilmek için sensör ekibi, kamera yazılımı ekibi ve çip ekibi yoğun bir iş birliği içinde çalıştı. Eşi benzeri görülmemiş bu çekim deneyimi işte böyle ortaya çıktı.

Gece modu Işık mı az? Hiç Önemli Değil

Gücünü akıllı yazılımdan ve A13 Bionic çipten alan Gece modu özelliğiyle, ışığın çok loş olduğu restoranlardan sadece ay ışığının aydınlattığı sahillere kadar her yerde muhteşem fotoğraflar çekin. Loş ışıklı ortamlarda ilk kez böylesine bir netlik sunan bu iPhone deneyiminde her şey otomatik olarak gerçekleşiyor. Dilerseniz daha fazla detay ve daha az pürüz için manuel denetimleri de kullanabilirsiniz.

iPhone 11 Pro Pil Ömrü 4 Saat Daha Uzatıldı

iPhone 11 Pro’da

4 saate kadar daha uzun pil ömrü1

5 saat

iPhone 11 Pro Max’te

5 saate kadar daha uzun pil ömrü1

%50 şarj

Hızlı şarj özelliğiyle

yaklaşık 30 dakikada %50’ye kadar şarj2

IP68 derecesi 30 dakikaya kadar maksimum 4 metre derinlikte suya dayanıklı tasarım

SIVILARA DAYANIKLILIK

Çay, kahve ve gazlı içecekler gibi sık tüketilen sıvılara dayanıklı tasarım

Toza dayanıklılık

Titizlikle yerleştirilmiş sızdırmazlık bileşenleri sayesinde toza dayanıklı tasarım

Face ID şimdi yüzde 30 daha hızlı

Daha uzaktan bile çalışıyor. Çok daha fazla açıdan yüzünüzü algılıyor. Ve bir akıllı telefondaki en güvenli yüz doğrulama teknolojisi olmaya devam ediyor.

Üç boyutlu bir alanda etrafınızda dolaşan seslerle kendinizi aksiyonun ortasında hissedin.

Uzamsal ses.

Sinemadakine yakın, etkileyici bir surround ses deneyimine hazır olun.

Ses Paylaşımı.

İki çift AirPods’u veya Beats kulaklığı iPhone’unuza aynı anda bağlayın.5

Hızlı şarj.

Aceleniz mi var? Kutuya dahil 18 W adaptör ile aygıtınızı yaklaşık 30 dakikada %50’ye kadar şarj edin.

Kablosuz şarj.

iPhone 11 Pro’yu Qi sertifikalı bir şarj platformuna yerleştirmeniz yeterli.6

Daha yüksek Wi-Fi hızları.

Wi‑Fi 6 (802.11ax) ile içerikleri %38’e kadar daha yüksek hızlarla indirin.

30 adede kadar LTE bandı.

4G LTE Advanced teknolojisi ile mümkün olan en iyi uluslararası dolaşım deneyimini yaşayın.7

Çift SIM ve eSIM desteği.

Dilerseniz ikinci bir hat veya başka bir ülkeye ait yerel veri tarifesi ekleyin