iPhone 7 serisi ne zaman çıkacak ?

iPhone 7 serisi ne zaman çıkacak ?

Apple iPhone 7 serisinin tanıtım tarihi olarak Eylül ayını beklediği sızdırılan bilgiler arasında. Gelen iddialara göre iPhone 7'nin 12 Eylül'de tanıtılacağı ve ertesi gün satışa sunulacağı doğrultusunda.

iPhone 7 Teknik Özellikler

iPhone 7’nin fiyatı ne kadar olacak?

Sızdırlan bilgilere göre; iPhone 7’nin fiyatı 749 dolar olması bekleniyor ve iPhone 7 Plus serisi ürünler ise 849 dolar olacağı yönünde. iPhone 7'nin Türkiyedeki fiyatının iPhone 6s'in Türkiye fiyatından 100 ile 200 TL daha fazla olmasını bekleniyor. Fakat bu pek mümkün görünmüyor çünkü aşşağıda belirtmiş olduğumuz yenilikler ve özellikler incelendiğinde oldukça maliyetinin artacağı görülüyor..

iPhone 7 Kamera Özellikleri

Apple ürettiği yeni ürünü İPhone 7 için beklenen yenilikler

1- Apple'a yakın kaynaklara dayandırılan iddiaya göre, Apple Türkiye’de bir operatörle anlaşarak eski iPhone’ları alıp, yerine iPhone 7 verecek.

2- Aynı iddiaya göre, söz konusu kampanya iPhone 7’nin duyurulmasından yaklaşık 1 ay sonra başlayacak.

3- Apple iPhone 7'yi 7 Eylül'de görücüye çıkarak. Başka bir iddiaya göre, Apple, Samsung Galaxy S7 Edge'e rakip olacak özelliğini iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'a getiriyor. Peki yeni iPhone modeli ile ne gibi yeni özellikler hayatımıza girecek?

4- Bugüne kadar Apple ürünleri ile ilgili yaptığı isabetli tahminleri ile dikkat çeken KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo yine ilginç bir iddia ortaya attı. Ku, Apple'ın geçtiğimiz yıllarda (2013) aldığı kavisli ekran patentini yeni iPhone modelleri iPhone 7 ve iPhone 7 Plus'ta kullanacağını iddia ediyor.

5- iPhone 7 Plus yeni bir renk ile geliyor. Yeni iPhone ile ilgili son sızıntıya göre, iPhone 7 'Space Black' yani 'Uzay Siyahı' renk seçeneği ile gelebilir.

6- Yeni iPhone (iPhone 7 ve iPhone 7 Plus) modellerinde kulaklık girişi bulunmayacak.

7- Başka bir iddiaya göre, cihazda 16 GB seçeneği olmayacak. Ayrıca iPhone 7 Plus'ta 3 GB RAM olması bekleniyor.