iPhone X Tamiri İstanbul

iPhone X, 2017'de piyasaya çıktığında geleceğin iPhone'u olarak lanse edildi. iPhone X, 5.8 inç Super Retina OLED ekrana sahip. Ekran, telefonun tüm yüzeyini alır ve kullanıcılara olağanüstü bir deneyim sunar. Ayrıca çarpıcı renkler, gerçek siyah, 1.000.000 ila 1 kontrast oranı ve çok yüksek parlaklığa sahiptir. iPhone X ayrıca saniyede 600 milyar işlem yapabilen modern A11 Biyonik işlemciye de sahip. Kamera da önemli ölçüde geliştirildi.

iPhone X'de dikkat etmeniz gereken diğer önemli özellikler:

 • Ekran: 1125 x 2436 ve 16 Renk çözünürlüğe sahip Super Retina OLED kapasitif 5.8 inç çoklu dokunmatik ekran.
 • Bitiş: Uzay Grisi ve Gümüş
 • Ağırlık: 174 gram veya 6.14 oz
 • Direnç: Su ve toz direnci
 • Kamera: Af / 1.8 diyafram açıklığı, otomatik odaklama, 2x optik zoom, coğrafi etiketleme ve dokunmatik odaklama özelliklerine sahip 12 MP çift kamera. F / 2,2 diyafram açıklığı, yüz tanıma ve HDR özellikli 7 MP ikincil kamera
 • Bellek: Kart yuvası yok. Dahili bellek 64 ve 256 GB seçenekleriyle kullanılabilir. 3GB RAM de mevcuttur.
 • Boyut: 5,8 inç veya eşdeğer 84,4 cm 2.
 • İşletim Sistemi: iOS 11.1.1. iOS 11.2.5 sürümüne yükseltilebilir
 • Güvenlik: Face ID özelliği
 • Pil: Çıkarılamaz Li-Ion 2716 mAh pil. 21 saat konuşma ve 60 saat müzik çalma imkanı sunar.
 • Bonus Özellikler: Hızlı Pil şarjı, QI kablosuz şarj, çizilmeye dayanıklı cam, 3D dokunmatik ekran ve TrueDepth kamera.
 • iPhone X şimdiye kadar yapılmış en gelişmiş akıllı telefonlardan biridir. Yeni nesil akıllı telefon olarak kabul edilir ve birçok kalite özelliğine sahip olmasına rağmen, burada ve orada birkaç hataya karşı bağışık değildir. Cihazınızla ilgili sorun yaşıyorsanız, bir uzmana kontrol ettirmelisiniz.

iPhone X Tamiri İstanbul

VTS Teknik'de birçok sertifikalı iPhone X uzman Teknisyen kadrosu bulunmaktadır. Burada, karşılaştığınız herhangi bir iPhone X sorununa uygun fiyatlı, Mobil servis (yerinde servis) hizmeti sayesinde kaliteli ve hızlı çözümler elde edeceksiniz.

Peki, en çok karşılaştığımız iPhone X sorunları nelerdir?

Sizin için derlediğimiz başlıca konularda potansiyel çözüm önerilerimiz var:

iPhone X Ekran Değşimi İstanbul

İPhone X'deki büyük 5.8 inç OLED 3D dokunmatik ekran, şu anda akıllı telefon pazarında belki de en iyilerinden biri. Cam ekran çizilmeye, toza ve suya dayanıklıdır, 1125 x 2436 çözünürlük ve yenilikçi geniş renk gamı ekranına sahiptir. İPhone X ekranı ayrıca ekstra koruma ve gerçek tonlu ekran için oleofobik kaplama sunar. Bu özellikler iPhone X'e özgüdür ve nadiren diğer akıllı telefon ekranlarında bulabilirsiniz. Ancak, bu ilerlemede bile ekran zarar görebilir.

Potansiyel iPhone X Ekran Sorunları

İPhone X'in ekranı hem fiziksel hasara hem de dahili arızalara maruz kalabilir. Ekran, kötü kullanım veya kaza nedeniyle hasar gördüğünde fiziksel hasar meydana gelir. Sık karşılaşılan fiziksel hasarlardan bazıları çatlaklar, yanık izleri ve çizikleri içerir. Dahili arızalar birçok şeyden kaynaklanabilir ve genellikle ekranın kararmasına, yanıt vermemesine veya çizgi oluşturmasına neden olur. Bazen iPhone X'in ölü pikselleri olabilir veya arada bir titreyebilir.

Bu Ekran Sorunlarına Çözümler

İPhone X, akıllı telefon pazarındaki en hassas ekranlardan birine sahip. Bu nedenle olası hasarları onarma girişimleri çok dikkatli bir şekilde ele alınmalıdır. Herhangi bir riskten kaçınmak için ekranın bir uzman tarafından düzeltilmesi önemlidir. İPhone X ekranında uzman onarım almak için İstanbul'daki VTS Teknik'i ziyaret edebilirsiniz ya da mobil (adrese) Servis hizmeti alabilirsiniz.

iPhone x Pil Değişimi İstanbul

iPhone X Pil Onarımı İstanbul

İPhone X, 3G'de 21 saat konuşma süresi ve 60 saat kesintisiz müzik sunabilen, çıkarılamayan bir 2716 mAh pile sahiptir. Ancak, telefon yaşlandıkça pil performansı düşebilir ve bu da bir dizi soruna yol açar.

İPhone X için Sık Karşılaşılan Pil Sorunları

 • Hızlı boşaltma dahil düşük pil ömrü
 • Şişkinlik ve sızıntı
 • Pilin şarj edilmesi çok uzun sürüyor
 • Şarj olurken veya telefon işlemci yoğun işlemler gerçekleştirirken pil aşırı ısınıyor
 • Pil tamamen şarj olmuyor

Muhtemel çözümler

 • Hızlı tahliye için arka plan uygulamalarını kapatmayı deneyebilir ve sorunun çözülüp çözülmediğini görebilirsiniz.
 • Pilin hiç şarj olmaması veya şarjın çok yavaş olması durumunda, orijinal iPhone X şarj cihazını kullanmayı deneyin ve bunun işe yarayıp yaramadığını görün.
 • Aşırı ısınma, sızıntı ve şişkinlik durumunda, pilin tam olarak değiştirilmesi gerekebilir. İPhone X'in pili çıkarılamadığından, profesyonel bir pil değiştirme hizmeti için VTS Teknik'e gitmeniz gerekir ya da mobil (adrese) Servis hizmeti alabilirsiniz.

iPhone X Servisi İstanbul

iPhone X Kamera Değişimi İstanbul

İPhone X, çift kamera sistemine sahiptir. Diğer özelliklerin yanı sıra af / 1.8 diyafram, otomatik odak, 2x optik zoom ile birlikte gelen 12 MP birincil kamera var. İkincil kamera 7 megapiksel ve HDR özelliklerinin yanı sıra yüz tanıma özelliğine de sahip.

İPhone X'de bir dizi kamera sorunu bildirildi ve işte bunlardan bazıları:

 • Lens üzerindeki çatlaklar ve çizikler
 • Kamera tamamen çalışmıyor
 • Otomatik odaklama ile ilgili bazı sorunlar
 • Siyah ekran

Muhtemel çözümler

Otomatik odaklama ile ilgili sorunlar için en son iOS sürümüne güncelleme yapmayı deneyin. Kamera merceği çizilirse veya kırılırsa değiştirilmesi gerekir. Fiziksel kamera hasarının tek çözümü budur ve VTS Teknik uzmanları bunu sizin için halledecektir.

iPhone X Arka Kapak Değişimi

İPhone X, akıllı telefonu korumak için içeride yumuşak bir mikrofiber astarlı güçlü bir silikon arka kapak tasarımına sahiptir. Kapağın dış kısmı, ellerde çok iyi hissettiren benzersiz ipeksi, yumuşak dokunuşlu bir cilaya sahiptir.

Muhtemel çözümler

Kapak kırılırsa, AppleCare altında bir yedek alabilir veya VTS Teknik'de değiştirilmesini sağlayabilirsiniz.

iPhone X Su Hasarı Onarımı

İPhone X toza ve suya karşı oldukça dayanıklıdır, ancak yağmura veya suya uzun süre maruz kalmak korozyona ve diğer sorunlara yol açabilir. Sıvı temas arızaları hizmeti için VTS Teknik'e gitmeniz gerekir.

Olası çözüm

Telefon suya maruz kalırsa, daha fazla hasarı önlemek için kapatın. Hiçbir şeyin yanlış olmadığından emin olmak için hemen VTS Teknik'e getirin.